Dortmund 2003/2004

1.výmenný pobyt 2003/2004

Témou výslednej práce 1.výmenného pobytu bola prezentácia Dortmundu očami našich žiakov, ktorí úspešne reprezentovali Slovensko a Zvolen v zahraničí. Ich prezentácia spočívala v organizovaní diskusií s mladšími ročníkmi o Dortmunde ako meste a ľuďoch, ktorí tu žijú a zhotovenie veľkoplošných obrazových máp s fotodokumentáciou a komentármi o tomto meste v nemeckom jazyku.

Prvý výmenný pobyt našich žiakov v Dortmunde bol úspešne zrealizovaný v septembri 2003 a pobyt nemeckých žiakov vo Zvolene sa uskutočnil v júni 2004, pričom sa upevnili kontakty medzi slovenskou a nemeckou školou. Pri prvom výmennom pobyte boli študenti a pedagógovia slávnostne privítaní zástupcami  mestského úradu na Zvolenskom zámku. Účastníci projektu spoločne navštívili rôzne kultúrne a historické pamätihodnosti, napr. pamiatky v Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici a v Liptovskom Mikuláši a tiež začali zbierať fakty a informácie potrebné na vytvorenie finálneho produktu.

Prezentácia Slovenska - vytvorená našimi žiakmi pre hostí z Nemecka.: Prezentácia Slovenska