Rôzne

V tomto školskom roku, už po 7-krát, sme sa opäť zapojili do medzinárodnej súťaže "Begegnung mit Osteuropa". Do súťaže sa zapojili nielen naši septimáni, ktorí sú v nemčine zbehlí, ale aj sextáni, kvintáni ba aj žiaci z prímy.

Súrodenci Rebeka a Samuel Sujovci  v tejto zaujímavej medzinárodnej súťaži zvíťazili.  V kategórii „Stretnutia a vízie“  s témou „ Dravá Odra- pokojný Rýn“ získali 1.miesto.  Okrem diplomu získali aj finančnú odmenu.

Všetky práce našich šikovných žiakov boli ocenené čestným uznaním Ministerstva rodiny, detí, mládeže, kultúry a športu spolkovej krajiny Nordrhein-Westfálska ako aj Ministerstvom školstva a vzdelávania tejto spolkovej krajiny.

Všetkým srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto súťaže!

Nemecký jazyk v celoslovenskej súťaži

V celoslovenskej súťaži z nemeckého jazyka v písaní príbehov pod názvom "Môj kľúčový zážitok" boli úspešní naši žiaci: P.Hranko a J.Bartuš zo Sexty B,  P.Cajchanová, D.Lupták a P.Škodová z Kvarty B ako aj K.Parničanová zo Septimy B.  Ich práce spolu s ďalšími úspešnými príbehmi budú knižne publikované. Srdečne im blahoželáme!

Výsledky školského kola Olympiády v nemeckom jazyku v šk.roku 2011/2012

9.decembra 2011 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. 38 žiakov súťažilo v 3 kategóriach v 5disciplínach. Umiestnili sa takto:

- kategória 2E: 1. Dávid Lupták  / KV.B/

2. Monika Vlčková / KV.B/

3. Paulína Škodová / KV.B/

- kategória 2A: 1. Rebeka Sujová / SX.B/

2. Patrik Hranko / SX.B/

- kategória 2B: 1. Kristína Kancková / 4.C/

2. Alexandra Vinczeová / OK.B/

3. Mária Klačková  / OK.B/

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 19.januára 2012. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov! Fotografie našich víťazov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Výsledky školského kola Olympiády v nemeckom jazyku v šk.roku 2010/2011

1.decembra 2010 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Do súťaže sa prihlásilo 51 žiakov, ktorí súťažili v 3 kategóriach. Umiestnili sa takto:

- kategória 2E: 1. Janka Gorová / 3.B/

2. Paulína Škodová / 3.B/

3. Kristína Farbiaková / 3.B/

- kategória 2A: 1. Andrej Krabáč / 6.B/

2. Nikola Jurčiaková / 6.A/

3. Monika Slúková / 6.A/

- kategória 2B: 1. Kristína Kancková / 3.C/

2. Katarína Pavúková / 8.A/

3. Barbora Bónová / 8.B/

Víťazi jednotlivých kategóriií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 20.januára 2011. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

Fotky zo slávnostného odovzdávania cien si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Olympiáda v nemeckom jazyku- obvodné kolo 2010
Obvodné kolo olympiády sa konalo dňa 21.januára 2010. Naša škola bola zodpovedná za jej organizáciu.
V 5 kategóriách súťažilo 14 žiakov zo stredných škôl nášho okresu.
Súťaž pozostávala z čítania s porozumením, posluchu s porozumením, jazykového testu, voľného rozprávania na 3 vylosované témy a opisu obrázku.
Žiuaci našej školy sa umiestnili takto:
Kategória 2A: Kristína Kancková /2.C/ obsadila 2.miesto.
Kategória 2B: Jana Klimentová / VIII.B/ obsadila 2.miesto.
Kategória 2E: Rebeka Sujová /IV.B/ postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 11.februára v CVČ v Banskej Bystrici.
Držme jej palce!

Olympiáda v nemeckom jazyku- školské kolo v šk.roku 2009/2010
sa v školskom roku 2009/2010 konala 2.decembra 2009. Zúčastnilo sa jej 37 žiakov, čo veľmi potešilo obe vyučujúce nemeckého jazyka. Žiaci súťažili v týchto disciplínach: posluch a čítanie s porozumením, gramatický test, voľné rozprávanie na zvolenú tému a opis obrázku.

Výsledky: Kategória 2E: 1. Backová /Kvarta B/
                                   2. Sujová / Kvarta B/
                                   3. Slahúčková / Kvarta B/

Kategória 2A: 1. Kancková /2.C/
                                   2. Krabáč / Kvinta B/
                                   3. Kéryová / Kvinta B/

Kategória 2B:  1. Klimentová / Oktáva B/
                                    2. Švecová / Oktáva A/
                                    3. Helcmanová /Septima A/

Všetkým srdečne blahoželáme!
Okresné kolo olympiády sa uskutoční dňa 21.januára 2010 na našej škole. Postupujúcim žiakom držíme palce!

vyučujúce nemeckého jazyka