Nemecký jazyk sa u nás vyučuje ako jeden z cudzích jazykov od primy až po oktávu.

Časovo tematické plány

Výber tematických okruhov a náročnosť preberanej gramatiky je pre študentov prispôsobený jednotlivým ročníkom a veku a to primeraným výberom a používaním najnovších učebníc spĺňajúcich všetky predpoklady kvalitnej výučby a modernej metodiky, vydávaných nemeckým vydavateľstvom a odporúčaných nielen SPN, ale aj Goetheho inštitútom.

Nemecké učebne

Najlepšie žiacke samostatné práce a projekty,ktoré sú výsledkom tvorivej práce,myslenia,zručností a vedomostí sú pravidelne vystavované v nemeckých učebniach. Tieto učebne sú dve,jedna je vybavením prispôsobená výučbe starších študentov- ročníkov kvinta až oktáva, druhá je prispôsobená požiadavkám práce s mladšími žiakmi v ročníkoch prima až kvarta.

Kontakty so zahraničím

V tomto šk.roku budeme pokračovať v už nadviazanom kontakte s gymnáziom v nemeckom Dortmunde a v máji je plánovaná príprava návštevy tamojších študentov u nás.

V tomto šk.roku sme nadviazali aj písomný kontakt s poľským gymnáziom v meste Konskie, študenti zatiaľ komunikujú formou listov a e-mailov. Máme reálne možnosti nadviazať ďalšie kontakty s inými školami európskych krajín, ktoré máme záujem smerovať k budúcej medzinárodnej spolupráci na projekte Sokrates.

Olympiády a hodnotenie vedomostí

Každý školský rok prebieha aj olympiáda v nemeckom jazyku v jednotlivých kategóriách podľa ročníkov, kde študenti tiež prezentujú a overujú si získané jazykové zručnosti a vedomosti.

Všetky kritériá hodnotenia študentov zodpovedajú štandardom výberových jazykových gymnázií, bodové aj percentuálne hodnotenie je prispôsobované náročnosti overovaných vedomostí a zároveň je odstupňované podľa ročníkov , to znamená,že v ročníkoch nižších je stupnica menej prísna a postupom ročníkov sa stupňovaná náročnosť hodnotenia približuje normám hodnotenia platným na všetkých jazykových školách a inštitúciách.