Ciele:

Výtvarná výchova sa na našej škole učí v ročníkoch prima, sekunda a tercia v dvojhodinových blokoch. Takáto koncepcia výuky poskytuje študentom širší časový priestor a možnosť lepšie sa sústrediť na zvládnutie danej úlohy - či už samotnej tvorivej výtvarnej činnosti, alebo iných poznávacích, či hodnotiacich výtvarných a mimoumeleckých činností. Cieľom výtvarnej výchovy je výtvarno-estetické osvojovanie si skutočnosti, prírody, sveta, vecí a človeka, prostredníctvom výtvarných činností , aktívneho osvojovania si výtvarného umenia a mimoumeleckého estetična. Týmito aktivitami sa kultivuje estetické cítenie a tvorivá fantázia, schopnosti výtvarno-esteticky vnímať, prežívať, hodnotiť a výtvarne sa vyjadrovať. Uspokojuje sa potreba žiaka vyjadriť vlastný postoj k svetu, utvárajú sa estetické hodnotové kritériá. Týmto výtvarná výchova pripravuje absolventa gymnázia s osemročným štúdiom pre kultúrne formy života v demokratickej spoločnosti, pre spoluvytváranie a ochranu kultúrnych a materiálnych hodnôt a pre základnú orientáciu v oblasti výtvarnej kultúry.