Ruský jazyk Prehľad tematických celkov Rôzne Zaujímavosti

Ruský jazyk

Už len z hľadiska grafologickej gramotnosti je dnes pre študentov nášho gymnázia zaujímavé poznať azbuku a s ňou samozrejme ruštinu. Aj dnes patrí k rozšíreným jazykom sveta, keďže percento populácie, ktoré sa ňou dorozumieva je značne vysoké.

Ruský jazyk sa môžu študenti našej školy učiť ako 2. jazyk od tercie po oktávu, alebo ako 3. jazyk od sexty po oktávu.

Pracujeme s modernými učebnicami Raduga,aVstréči, využívame rôzne posluchové CD nosiče a materiál dostupný na internete. V školskom roku 2007 sme zahájili spoluprácu s petrohradskou školou a v prípade záujmu študentov zrealizujeme výmenný pobyt.

Škola spolupracuje aj s ruskou lektorkou, ktorá sprostredkuje žiakom priamy kontakt s aktuálnym, živým jazykom a súčasnými reáliami.