Cieľom vyučovania francúzskeho jazyka (FRJ) je snaha o vzájomné porozumenie medzi ľuďmi frankofónnych krajín, spoluprácu a kontakty medzi nimi.

Francúzštinu si žiaci môžu vybrať ako CUJ II., tj. od primy po oktávu.

Výučba FRJ je podporovaná Francúzskym inštitútom (FI) v Bratislave na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci z r. 2001. V programe je zahrnutá výučba podľa učebníc Junior I - IV, CLE International 1998-2001, ktoré má škola k dispozícii.

V priebehu štúdia žiaci môžu absolvovať postupne skúšky a  získať medzinárodný certifikát zo znalosti a ovládania FRJ: DELF (Diplôme d´étude de la langue française) na úrovni A1, A2, B1, B2.  Na základe DELF B1 a B2 môžu byť žiaci oslobodení od maturity z FRJ, ak o to požiadajú vedenie školy.

V sexte v rámci tohto programu, budú sa žiaci oboznamovať s dejinami a geografiou Francúzska vo FRJ. Učebnice pre tento cieľ opäť dodal FI. V oktáve žiaci absolvujú základy ekonomiky vo FRJ. V tercii si žiaci vyberajú FRJ ako CUJ II., kde sa vyučuje podľa učebnice FORUM I.-II. Dva diely postačujú na prípravu na maturitu. V septime je možnosť výberu FRJ ako CUJ III.

Učebnicové zdroje:

Junior I-IV, CLE International 1998-2001